Кожен, хто планує робити ремонт у квартирі зазвичай довго вагається який ж стиль інтер’єру йому подобається більше. Взагалі є три види стилів дизайну інтер’єру: сучасні ( хай-тек, арт-деко, мінімалізм, лофт, функціоналізм, сучасна класика і ф’южн), класичні ( класицизм, романтизм, бароко і ампір) та етнічні (скандинавський, східний, колоніальний, кантрі, середземноморський і прованс).

Сучасна класика.  В цьому стилі акцент ставлять на меблі. Вони повинні виглядати дорого і прикрашати приміщення. Йому також притаманні багети, колони, дерево та камінь, але з кожним роком всі ці деталі повинні мати все менше помпезності. Він чимось подібний до мінімалізму, адже і в цьому стилі приділяють увагу лише необхідним речам, а не маленьким дрібницям.
Функціоналізм. Цей стиль зародився в Німеччині і йому притаманні розумне використання простору, функціональність, тому він ідеально підходить для невеликих квартир. Переважно меблі та стіни в такому стилі білого кольору, адже вони візуально збільшують квартиру.
Мінімалізму притаманні відсутність маси деталей декору, багато білого кольору і світла, панорамні вікна і декілька картин. Також йому притаманні сірий та чорний кольори. Така квартира повинна виглядати ніби невагомо і ніби безкінечно, як чиста душа. Краси і «родзинки» стилю додають акценти: дерево, камінь, скло, кераміка.

Хай-тек. З англійської перекладається як «високі технології». Цей стиль вважається ультрасучасним і таким собі скупченням одразу кількох стилів : мінімалізму і функціоналізму з додаванням останніх новинок техніки. Йому також притаманні багато скла, металу, чорного та білого кольорів.
Лофту притаманна площа і, як вже всі звикли, цегла. Цей стиль прийшов до нас з Америки, де лофтом називали горища, які переобладнали на житло. Йому притаманні високі стелі, старі вінтажні речі, дещо неохайність, строгість і відсутність перегородок. Йому підходять як модернові меблі та деталі інтер’єру, так і вантажні.
Ф’южн – це кольори, молодість, настрій і традиції. Цей стиль немає законів, тут все робиться на відчуття. Саме тут можна поєднувати непоєднуване: зроблений вручну пеньок, сучасна плазма, старий бабусин кожух на підлозі, білі стіни і багато різних деталей.
Класичні стилі інтер’єру:
Класицизму притаманна легка помпезність, аристократизм, античність, срібло і золото, колони, великі вази, картини на стінах, дорогі м’які меблі, мармур та багато іншого.

Стиль ампір пояснює сама його назва, що в перекладі з французької означає «імперія». Тут має бути все аристократично, вишукано, розкішно. Ампір можна впізнати по масивних дзеркалах, картинах у великих рамках, дорогому текстилю, драпіруванню і візерунках на стінах та стелі.
В романтизмі вся Франція, це правда. Він ніби зупиняє навколишню метушню і нагадує про головне. Йому притаманні плавність ліній, вишуканість, елегантність, дорогі меблі і багато світла.
Етнічні стилі інтер’єру:
Скандинавський
стиль просто заполонив серця українців. Дедалі частіше його реалізовують у своїх квартирах. Він прийшов до нас зі Скандинавії, де більше за все цінують світло. Йому також притаманне все натуральне: дерево, хутро, льон, бавовна, камінь, скло та інші. І головне – побільше світла і білого кольору.
Прованс – це ніжність, легкість, романтичність. Йому притаманна легка халатність – потерті меблі, необережна штукатурка, дух старовизни і багато світла. Меблі часто розмальовані вручну.
А Середземноморському стилю притаманні білий і синій колір, легкість і багато сонця, легкий текстиль, ковані ліжка, масивні меблі, синьо-біла плитка, фруктові мотиви тощо.

Категорії: Без категорії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *