Після того, як ви придбали квартиру, у вас, мабуть, виникає запитання: «Як зробити мою оселю стильною і функціональною?». Для будь-якої ситуації дизайнери давно знайшли правильне вирішення. І це – ергономіка. Ціла наука вивчає, як правильно розміщати речі побутової діяльності так, аби з ними можна було легко взаємодіяти.

То що враховувати, коли планувати спальню? Адже це одна з основних кімнат в домі, так, як саме тут ви відпочиваєте від важкого дня. Чи будуть відкриватись приліжкові тумби, чи достатньо місця для проходу біля ліжка, чи не заважатиме вам шафа або телевізор? Ось основні принципи ергономіки спальні, які дадуть вам відповіді на ці запитання:

  1. Розмір ліжка. Односпальне, півтора або двоспальне. Або, може розміру king-size? Їхня ширина коливається у визначених значеннях: 90-100 см, 130-140 см, 150-160 см та 180-200 см відповідно. Стандартна довжина – 190-200 см. Для кімнат з невеликою квадратурою краще обирати ліжко з заокругленими кутами, так можна уникнути непотрібних ударів. Саме від розміру ліжка відштовхуйтесь у подальшому плануванні.
  2. Прохід. Ви обрали ліжко. Тепер потрібно залишити не менше 70 см для того, аби зручно проходити біля ліжка, не вдаряючись об стіну або шафу. Бажано, аби він був з обох боків від двоспального ліжка, але якщо місця мало – підсуньте ліжко до стіни і залиште хоча б один прохід на 70 см. Для людей похилого віку цю відстань потрібно збільшити до 100 см.
  3. Робоча зона. Ви плануєте у спальні поставити комп’ютерний стіл або туалетний столик? Для цього вам потрібно від ліжка залишити 1 метр проходу, аби було зручно одночасно двом людям пересуватись кімнатою. Враховуйте сюди і відстань, на які відсувається крісло під час сидіння, або знати, що позаду має залишитись місце для проходу.
  4. Шафа і комод. Для того, аби ви з легкістю могли відкрити шафу або дістати речі з комоду, вам потрібно враховувати розмір фурнітури, глибину ящиків та додати ще хоча б 45 сантиметрів. За стандартними підрахунками, від ліжка до комода оптимальна відстань – 157-180 см. Для шафи, якщо в ній не вмонтовані висувні полиці, достатньо і 80-90 сантиметрів, але не менше.

Найкращим варіантом для вас, буде намалювати вашу спальню на листку у зручному масштабі і спробувати розташувати усі меблі з урахуванням оптимальних проходів. Або ви можете завантажити безкоштовний додаток для вашого смартфону та намалювати кімнату, де ви також зможете зробити планування.

Якщо врахувати усі ці особливості ергономіки, ви з легкістю користуватиметесь усіма частинами спальні, без синяків, ударів мізинцем об кутики та очікувань, поки ваш партнер закриє дверку шафи, аби ви змогли пройти.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *